top of page
  • Instagram
  • Facebook
  • Twitter

RECORDINGS

MEDIA

ŽIVOTOPIS

Jiří Rožeň je jedním z nejslibnějších a nejtalentovanějších dirigentů mladé generace.

 

V sezóně 2018/2019 pokračuje v budování svého mezinárodního profilu. Debutoval s Deutsches Sinfonie-Orchester Berlin, Göteborgs Symfoniker, BBC Philharmonic, BBC National Orchestra of Wales, Ulster Orchestra, Hiroshima Symphony Orchestra, Oulu Sinfonia, Orchestre de Pau Pays de Béarn, Thessaloniki State Symphony Orchestra. Vrátil se k České filharmonii, SOČRu, PKF-Prague Philharmonia a k Filharmonii Brno.

 

V příští sezóně debutuje Jiří s Royal Philharmonic Orchestra, Royal Liverpool Philharmonic, Royal Scottish National Orchestra, Hallé Orchestra, Orchestre national du Capitole de Toulouse, Brussels Philharmonic, Orchestre Philharmonique Royal de Liège, Antwerp Symphony Orchestra, National Polish Radio Symphony Orchestra, Poznań Philharmonic, Staatsorchester Kassel.

Dále také poprvé vystoupí v Norsku se Stavanger Symfoniorkester a v Číně s Jiangsu Symphony.

 

Nedávné a budoucí spolupráce zahrnují mezinárodně uznávaná jména jako např. Lawrence Brownlee, Francesca Dego, Mahan Esfahani, Kirill Gerstein, Vadim Gluzman, Victor Julien-Laferrière, Olga Scheps, Christian Schmitt, Kian Soltani a Lukáš Vondráček.

 

Vášnivý zastánce české hudby byl finalistou Nestlé and Salzburg Festival Young Conductors Award a Donatella Flick LSO Conducting Competition. Působil jako asistent šéfdirigenta BBC Scottish Symphony Orchestra, kde pracoval po boku Donalda Runniclese a Thomase Dausgaarda.

 

Jiří Rožeň se narodil v Praze v roce 1991. Studoval dirigování na Pražské konzervatoři a univerzitách v Salcburku, Hamburku, Curychu a Glasgow, kde byl Leverhulme Conducting Fellow. Dále ho ovlivnili Daniele Gatti, Bernard Haitink, Peter Eötvös a David Zinman na mistrovských kurzech s orchestry jako Royal Concertgebouw Orchestra Amsterdam, Orchestre Philharmonique de Radio France a Tonhalle-Orchester Zürich.

KE STAŽENÍ

bottom of page